Wszystkie zabiegi stomatologiczne w naszym gabinecie wykonywane są w bezpiecznym znieczuleniu miejscowym. Nasze usługi świadczymy również w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia.

Higiena i profilaktyka

Od wieków wiadomo, że zdecydowanie lepiej zapobiegać, niż leczyć. Dlatego w naszym gabinecie nie tylko zawsze służymy fachową poradą, dotyczącą codziennej higieny jamy ustnej i zębów, ale też oferujemy szereg zabiegów profilaktycznych. Przekonaj się, że mało inwazyjnymi metodami możesz zapewnić sobie zdrowy, piękny uśmiech na długie lata!

W zakresie oczyszczania zębów zarówno dorosłych, jak i dzieci bardzo polecamy uniwersalną i niezawodną metodę Air FLOW, czyli silny, punktowy strumień powietrza uzupełniony o czyszczące drobinki i wodę. Metoda nie tylko szybsza od konwencjonalnych sposobów, ale też delikatniejsza i bezbolesna, nie niszczy szkliwa pacjenta.

Inną metodą jest usuwanie kamienia nad i poddziąsłowego za pomocą ultradźwięków, bardzo bezpieczna nawet dla wrażliwych dziąseł

Nasi lekarze wykonują również lakowanie bruzd oraz lakierowanie powierzchni zęba lakierem przeciwpróchniczym. Z nami pozbędziesz się również nadwrażliwości zębów.

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza jest to dział zajmujący się leczeniem próchnicy zębów. W zakres zabiegów stomatologii zachowawczej wchodzi:

 • leczenie próchnicy zębów,
 • odbudowa tkanek zęba materiałami światłoutwardzalnymi (wypełnienia)
 • leczenie endodontyczne (kanałowe).

Bakterie, które znajdują się w jamie ustnej mogą powodować próchnicę zębów. Dlatego leczenie próchnicy jest tak ważne i ma podstawowe znaczenie nie tylko w utrzymaniu pięknego i zdrowego uśmiechu, ale również w utrzymaniu zdrowia całego organizmu.

Leczenie próchnicy opiera się w naszym gabinecie o najlepszej jakości sprzęt i materiały. Polega ono na usunięciu przez lekarza dentystę chorych tkanek zęba i założeniu w to miejsce wypełnienia. Usuwanie próchnicy odbywa się w znieczuleniu miejscowym i jest całkowicie bezbolesne.

Korzystamy z najlepszych wypełnień światłoutwardzalnych (kompozytowych), dzięki czemu możliwe jest osiągniecie najlepszego efektu estetycznego i funkcjonalnego. Dostępna jest szeroka paleta kolorów wypełnień, która pozwala idealnie dobrać odcień tak, aby wypełnienie nie odróżniało się od naturalnej części zęba.

W zakresie stomatologii zachowawczej oferujemy następujące zabiegi:

 • leczenie próchnicy metodą ICON. Jest to nowa, zupełnie bezbólowa, bezstresowa metoda. Całkowicie wyklucza ona borowanie w procesie leczenia próchnicy. Jest bardzo skuteczna, a przy tym nieinwazyjna i łagodna dla dziąseł. Wypróbuj ICON – lecz próchnicę bez borowania!
 • wypełnienia stałe światłoutwardzalne
 • wypełnienia stałe wzmocnione ćwiekami z włókna szklanego
 • endodoncja – leczenie kanałowe
 • reendodoncja – powtórne leczenie kanałowe
 • leczenie nadwrażliwości zębów
 • szynowanie rozchwianych zębów
 • odbudowa korony zęba

Stomatologia estetyczna

Zdrowe lub wyleczone zęby niejednokrotnie  mają brzydki kształt, są przyciemnione i przebarwione  a to negatywnie wpływa na  samopoczucie pacjenta i nie pozwala mu swobodny uśmiech. Coraz więcej pacjentów zwraca uwagę na kolor, kształt swoich zębów, obecność przebarwień. Aby przywrócić piękny uśmiech mamy do dyspozycji szereg zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej – od podstawowych (usuwanie osadu i kamienia, polerowanie powierzchni zęba), po korygowanie kształtu zęba licówkami kompozytowymi . Jeżeli ząb jest bardziej zniszczony proponujemy uzupełnienia stałe w postaci koron, mostów lub protez.

W zakresie stomatologii estetycznej oferujemy następujące zabiegi:

 • odbudowa korony zęba przy użyciu kompozytu ceramicznego
 • licówki kompozytowe
 • oczyszczanie zębów
 • korygowanie i konturowanie zębów

Licówki Componeer

Uśmiech, z jakiego można być dumnym jest również dostępny w naszym gabinecie. Mówimy o licówkach kompozytowych COMPONEER. System ten to spolimeryzowane, gotowe, nanohybrydowe licówki, które łączą w sobie zalety zindywidualizowanej odbudowy kompozytowej z estetyką gotowych licówek.

Jakie są ich zalety?

 • możliwość odzyskania pięknego uśmiechu już podczas jednej wizyty
 • oszczędność tkanki zęba
 • ograniczenie stresu i dyskomfortu związanego z leczeniem
 • indywidualne podejście do każdego pacjenta
 • bardzo wysoka jakość powierzchni
 • brak problemu dostawania się drobinek pokarmu pod powierzchnię produktu
 • rozwiązanie bardziej ekonomiczne niż metody pośrednie

Dzięki systemowi COMPONEER można nie tylko poprawić wygląd ogólny przednich zębów czy zniwelować odbarwienia. Licówki kompozytowe znakomicie sprawdzają się przy zamykaniu diastemy, leczeniu próchnicy, optymalizacji wcześniej stosowanych plomb i wypełnień. Uratują też zęby przed ścieraniem, abrazją, erozją a nawet w wypadku złamań zębów.

To metoda tak łatwa, bezpieczna, komfortowa i trwała, że aż wywołuje uśmiech!

Endodoncja

Endodoncja to dział stomatologii zachowawczej, zajmujący się rozpoznawaniem i leczeniem chorób miazgi zębowej oraz rozpoznawaniem i leczeniem tkanek okołowierzchołkowych. Podstawową metodą leczenia tego typu schorzeń jest leczenie kanałowe.

Endodoncja, czyli leczenie kanałowe to sposób leczenia nieodwracalnych zapaleń miazgi. Polega na usunięciu chorobowo zmienionej z komory kanału zęba oraz wypełnieniu ich odpowiednim materiałem.

Leczenie endodontyczne zalecane jest przy bardzo głębokich ubytkach próchnicowych, martwicy miazgi, po złamaniu lub zwichnięciu zęba, ze wskazań protetycznych przed wykonaniem korony lub  mostu.

Efekt leczenia w postaci cofających się zmian zapalnych w tkankach okołowierzchołkowych widać już po pół roku od zakończenia leczenia.


U nas leczenie kanałowe to spokojne wizyty. Stosujemy je zawsze przy użyciu elektronicznego pomiaru długości kanału, radiowizjografii oraz mikroskopu, co ułatwia precyzyjną diagnozę. Kanały opracowujemy maszynowo przy użyciu najbardziej nowoczesnych metod a ilość wizyt staramy się zmniejszać do niezbędnego minimum, nieustannie dbając o wysoki komfort naszych pacjentów.

Protetyka

Protetyka jest dziedziną stomatologii zajmującą się ona uzupełnianiem braków w uzębieniu oraz przywracaniem utraconych funkcji narządu żucia. Ważną funkcją, jaką pełni protetyka estetyczna, jest też poprawa wyglądu zębów. Niepełne uzębienie niesie bowiem negatywne skutki nie tylko dla zdrowia, ale też codziennego funkcjonowania oraz samopoczucia pacjenta.

Oferujemy państwu szeroki wachlarz możliwości odbudowy utraconych braków zębów które będą dostosowane do indywidualnych potrzeb funkcjonalnych i estetycznych każdego pacjenta.

 • protezy całkowite
 • protezy częściowe
 • protezy szkieletowe
 • protezy szkieletowe z precyzyjnymi elementami retencyjnymi
 • protezy acetalowe
 • protezy elastyczne
 • korony i mosty porcelanowe na podbudowie metalowej
 • korony i mosty pełnoceramiczne
 • korony i mosty tymczasowe

Stomatologia dziecięca

Pierwsze spotkanie z dentystą może albo skutecznie zniechęcić do wizyt na całe życie, albo sprawić, że nigdy nie będziemy go unikać i z każdym niepokojącym syndromem zaraz się do niego wybierzemy. Nasi mali pacjenci dzielnie stawiają czoła własnym lękom i z czasem wracają coraz chętniej na okresowe kontrole.

Chirurgia

Wykonujemy:

 • ekstrakcje zebów stałych oraz mlecznych
 • naciecie ropni
 • szycie i zaopatrzenie zębodołów

Wybielanie zębów

Wybielanie zębów jest najlepszym sposobem dla jaśniejszego, ładniejszego uśmiechu. Bielsze zęby poprawiają samopoczucie, powodują, że częściej się uśmiechamy, stajemy się pewniejsi siebie.

Wybielanie zębów jest obecnie jednym z najchętniej wykonywanych przez pacjentów zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej.

Przed rozpoczęciem wybielania zębów należy odpowiednio przygotować swoje zęby: wypełnić wszystkie ubytki. Zalecane jest również usunięcie wypełnień metalowych (amalgamatowych) i zastąpienie ich wypełnieniami z kompozytów światło-utwardzalnych. Po wybielaniu może być niezbędna wymiana starych wypełnień na nowe w jaśniejszym kolorze – rozjaśnieniu ulegają jedynie zęby własne pacjenta, a żadne preparaty nie rozjaśniają wypełnień, ani uzupełnień protetycznych (koron, mostów).

Radiowizjografia

Zdjęcie rentgenowskie jest to podstawowe narzędzie służące do diagnostyki w stomatologii . W diagnostyce stomatologicznej szczególną pozycję zajmują badania radiologiczne, pozwalające na uzyskanie informacji niedostępnych innymi metodami diagnostycznymi.  Radiowizjografia jest bardzo ważnym elementem wyposażenia gabinetu stomatologicznego,który gwarantuje szybkie i skuteczne leczenie.